Карта сайта Контакты Главная

Autoskola Latgalē: tiesības var izmainīt dzīvi

Ieguldījums savu prasmju pilnveidošanā vienmēr atmaksājas, un nekad neesam ne pārāk jauni, ne pārāk veci lai mācītos. Tāpat ir ar B kategorijas tiesībām, kuras var iegūt lielākajā Latvijas autoskolā Presto, kas pazīstama arī kā autoskola Latgalē. Arī šeit tiesību iegūšana izmaina dzīvi ne vienam vien iedzīvotājam. Pirmkārt, B kategorija atklāj vienkāršo prieku vadīt automašīnu. Turklāt daudziem bez personīgās automašīnas dzīve nemaz nav iedomājama - īpaši jau tad, ja dzīvesvieta neatrodas pilsētas centrā vai tieši blakus darbam vai lielveikalam.

Gados cienījamākā Presto kursante Irma Kluša prieku sēdēt pie stūres iepazina 79 gadu vecumā. Viņa ir kā iedvesmas avots citiem topošajiem kursantiem - jo visi var, ja vien grib! Nelielā videostāstā Presto Youtube kanālā vairāk var iepazīties ar viņas pieredzi un ceļu pretim tiesībām. Tas arvien visiem liek sasparoties - ja jau Irma varēja, varēsi taču arī Tu!

Tomēr, kā tad īsti tiesību iegūšana var izmainīt dzīvi un kāpēc iegūt vadītāja apliecību? Par to vairāk pastāstīsim turpinājumā sadarbībā ar autoskolu Presto.

Jaunas darba iespējas…

Auto pasaule paver ceļu dažādām karjeras iespējām, kā arī vadītāja apliecība ir noderīga citās profesijās, kas patiesībā nemaz ar autonozari nav saistītas. Daudzu profesiju pārstāvjiem automobilis ir neatņemama darba ikdienas sastāvdaļa - arī meistaram, lai ieskrūvētu spuldzīti vienā mājā un nokrāsotu sienu citā, vajadzīga automašīna. Žurnālistam, savukārt, jānokļūst dažādu pasākumu norises vietās. Un kaut vai tad, ja izvēlētā darba vieta atrodas ārpus pilsētas, pavisam citā pilsētā vai otrā pilsētas galā, automašīna būs vajadziga, lai pelnītu dienišķo maizīti!

Tāpat arī tiesību iegūšana var pavērt pavisam jaunus karjeras ceļus. B kategorijā ierasti var piestrādāt kurjera pakalpojumu jomā, toties iegūstot lielāku stāžu - vismaz 2 gadus - var sākt strādāt kā taksometra vadītājs. Arī Latgalē šādam pakalpojumam ir pieprasījums. Ja papildus B kategorijai ir arī bakalaura vai maģistra grāds, iespējams kļūt par autoskolas instruktoru vai pasniedzēju. Arī Presto autoskola arvien meklē jaunus mācībspēkus, kas pievienotos kolektīvam Latgalē (ja pazīsti kādu, kurš varētu būt piemērots vakancei, interesenti cv aicināti sūtīt zigmars@presto.lv).

Galu galā, pateicoties iegūtai vadītāja apliecībai, var attīstīt arī savu pārvadāšanas biznesu. Lai vadītu smago automašīnu, gan būs vajadzīga C kategorija. Tie var būt, piemēram, mēbeļu pārvadāšanas pakalpojumi. Un arī klavieru pārvadāšana katru gadu kļūst no jauna aktuāla, kad jaunie mūzikas skola audzēkņi uzsāk savas apmācības. Tiesa, šīs kategorijas tiesības iespējams iegūt vien sākot no 21 gada vecuma. Šādam ierobežojumam ir loģisks pamatojums - kravas automašīnas vadīšana ir gana atbildīga un prasa zināmu briedumu, krava ir ļoti smaga un tā šaujas pa lielceļu ar lielu ātrumu un var radīt draudus citiem satiksmes dalībniekiem.

Tāpat arī darba sludinājumu klāstā, iegūstot tiesības, var meklēt darba piedāvājumus pēc jauniem kritērijiem, par atslēgas vārdu izmantojot iegūtās kategorijas tiesības - B vai C kategorija.

Latgales tālbraucēji - labākie pelnītāji?

Kopumā Latvijas tālbraucēju profesija ir viena no pelnošākajām valstīm - vidēji pēc nodokļiem smagās fūres vadītājs saņem ap 1500-2000 EUR, bet vidējie aprēķinātie izdevumi mēnesī ir ap 500 EUR - kas ceļa laikā tiek iztērēti pārtikā, higiēnas precēs vai jaunā apģērbā. Tiesa, tad gan mājvieta vairs nav mīļā Latgale, bet gan smagās mašīna kabīne. Jārēķinās ar ilgstošu prombūtni no mājām - cik tā ir ilga, atkarīgs no noteiktās kompānijas uztādītajiem nosacījumiem. Tomēr vidēji tie ir 3 mēneši ārpus Latgales un 2 brīvas nedēļas mājās, pēc tam - atkal uz ceļa.

Šī profesija ir pievilcīga tieši augstā atalgojuma dēļ. Iespējams dažu gadu laikā uzkrāt apmēram 40-50 tūkstošus. To labprāt arī izvēlas jauni puiši, kas vēlas veidot stabilus uzkrājumus un kas vēl nav nobrieduši ģimenes veidošanai un neiebilst dzīvi pavadīt ceļojumos un uz riteņiem. Taču arī kārtīgiem ģimenes tēviem šāds darbs palīdz nodrošināt bērnus un ģimeni ar vajadzīgajiem materiālajiem līdzekļiem, kāpēc arī šī profesija tiek izvēlēta.

Turklāt arī no ārzemēm emigrē uz Latviju tieši tāpēc, lai strādātu šajā profesijā. Darba roku te ariven trūkst, tāpēc gaidīts ir ikviens - gan Latgales puisis, gan sveštautietis. Tomēr dzimums nav noteicošais kritērijs. Latvijā tas gan nav tik izplatīti, tomēr pa ceļiem braukā arī sievietes - tālbraucējas.

Lai kļūtu par tālbraucēju, jāiegūst C un CE kategorija. Kopumā apmācības izmaksā aptuveni 1500 EUR. Lai arī summa ir augsta, ilgtermiņā ieguldījums atmaksājas, jo pat 1 mēneša laikā potenciāli nākotnē iespējams nopelnīt vairāk.

A kategorija, jauni draugi un pasākumi

Vēl viena kategorija, kas dzīvei piešķir jaunas krāsas un to spēj izmainīt, ir A kategorija, kas dod tiesības vadīt motociklus un triciklus, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus. Gada siltajos mēnešos un saulainajās dienās tas ir transportlīdzeklis, kas ļauj noķert vēju, lielāku brīvību un vasaras izjūtu. Tas nāk līdzi ar jaunām sajūtām, adrenalīnu un piedzīvojumu garšu. Saprotams, tas piesaista papildus uzmanību un apbrīnas pilnus skatienus gan no sieviešu, gan vīriešu puses.

Tāpat tas dod iespēju iegūt jaunus draugus, atrodot līdzīgi domājošos. Ar motociklu laiks aizlido vēja spārniem - tā kā braukšana ļauj noķert visīstāko kaifu un dzīves garšu, pavisam nemanot 1 dienas laikā jau ir iztukšota no rīta uzpildītā bāka. Ir iespēja iestāties motoklubos un piedalīties dažādos tematiskos pasākumos.

Turklāt sen jau tie laiki, kad uz motocikliem varēja redzēt tikai vīriešus. 21. gadsimtā tas ir arī drosmīgu un sievišķīgu dāmu pārvietošanās līdzeklis. Tiesa gan, par frizūru motobraucējām gan jāaizmirst - jo vienmēr jābūt ķiverei! Un tomēr garderobi papildināt ar jaunu tērpu arī ir aizraujoši. Iespējams iegādāties visdažādākos aizsardzības tērpus - sievišķīgus, pieguļošus un gauži pievilcīgus. Tas ļauj pārliecināties, ka ne vien vīrieši formastērpos, bet arī sievietes izstaro īpašu šarmu!

No datorspēlēm pie jaunas aizraušanās…

Autoskola nav tikai pilngadīgajiem, bet mācības jau iespējams uzsākt no 14 gadu vecuma. Tā ir iespēja pusaudzim ne vien tikai sacelties un pieprasīt lielāku neatkarību no vecākiem, bet iespēja gūt vērtīgu pārejas posmu, kas patiesi palīdz labāk iepazīt, ko nozīmē būt pieagušajam un uzņemties atbildību arī par citiem. Purainajam pusaudzim tiesības kabatā no tiesa ļaus apliecināt - es jau esmu liels!

Ierasti dažādās kultūrās bijuši dažādi iniciācijas rituāli, kas it kā ievada jauno puisi vīrieša kārtā vai arī jauno meiteni - sievetes kārtā. Mūsdienās par šādu iniciāciju var uzskatīt arī mācības autoskolā. Galu galā, tiesību iegūšana nozīmē arī izpratni par ceļu satiksmes noteikumiem. 14 gadus veci jaunieši var sākt ar AM kategoriju, kas ļaus vadīt mopēdu, kura ātrums nepārsniedz 45 km/h. Tas būs labs starts, lai vēlāk arī tēmētu uz augstākām kategorijām.

16 gadu vecumā var iegūt A1 kategoriju, kas ļauj vadīt ierobežotas jaudas un kubatūras motociklus. Tāpat arī jau 16 gadu vecumā var uzsākt mācības, lai iegūtu B kategoriju, kas jau 18 gadu vecumā ļaus CSDD iegūt vadītāja apliecību. Zināms, ka studiju gadi pēc vidusskolas pabeigšanas prasa papildus līdzekļus. Tomēr jaunietim ar tiesībām būs arī vieglāk atrast papildus pusslodzes darbu paralēli studijām - ar B kategorijas tiesībām paveras plašākas iespējas kaut vai kā kurjeram. Tāpat arī 18 gadu vecumā var kārtot A2 kategoriju.

Ir pusaudži, kurus šķietami nekas neaizrauj - ne kāds noteikts sporta veids, ne iespēja vairāk laika pavadīt ar draugiem. Daži pavada dienas un naktis ieslēgušies tumšās istabās, neļaujot gaismai iespīdēt pat ne pa aizkaru spraudziņu. No šīs rutīnas, iespējams, jaunietim palīdzēs iziet jauna aizraušanās - tiesību iegūšana. Tāpat arī aktīvākiem jauniešiem tas dos papildus prieku un gandarījumu par jauniem sasnieguniem un spēju attīstīšanu.

Pusaudžu vecumā var ne vien vasaras laikā atrast darbiņu un nopelnīt savu pirmo naudu, bet arī sajusties kā patiesi lielajam pie auto stūres. Turklāt tā taču ir pavisam cita sajūta - uzsaukt meitenei saldējumu par paša pelnīto un nevis vecāku doto naudu! Un atzinības skatiens, ko viņa veltīs, jau vien būs tā vērts. Tas jau agrā vecumā iemācīs darba tikumu, kā arī apzināties, kādas prasmes ir vērtīgi attīstīt, lai kļūtu par veiksmīgu un uz savām kājām stāvošu pieagušo.

Vai esi gatavs izmainīt arī savu dzīvi?

Kā jau iezīmējām rakstā, tiesību iegūšana paver virkni jaunu iespēju un veidus, kā uzlabot dzīves kvalitāti gan no materiālā, gan psiholoģiskā, gan attiecību viedokļa. Varbūt tev padomā ir vēl kāds veids, kā vadītāja apliecības iegūšana varētu palīdzēt dzīvē izsisties uz augšu?

Ja esi gatavs pārmaiņām, piesakies apmācībām presto.lv sevis izvēlētajā kategorijā, un jautājumu gadījumā nebadies sazināties ar autoskolas draudzīgo administrācijas komandu, kas labprāt laipni paskaidros visu smalkāk! Presto kopumā darbojas 97 pilsētā un ciematos un mācības var uzsākt ikvienā no tiem!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Cienījamais apmeklētāj, jūs ienācāt vietnē kā nereģistrēts lietotājs. Mēs iesakām reģistrēties vai pieteikties ar savu vārdu.
Autore: alexpuskins   |   Skati: 158   |   Komentāri: 0   |  

Pievienojiet komentāru

Tavs vārds:*
Jūsu e-pasts:*
Ievadiet kodu no attēla:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

Голосование

Какая модель авто вам нравится больше всего? [?]


Auto uzņēmumi

  • Alpine
  • Boston acoustics
  • Dietz
  • ICD
  • Morel
  • Phonix Gold
  • SoundStream
  • SPL
  • DEGO